ارسال به دوستان ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 26004

طراحي چهار سير مطالعات علوم اسلامی در گروه معارف دانشگاه صنعتی اصفهان

مدير مركز معارف اسلامي دانشگاه صنعتي اصفهان از طراحی و تدوین سیر مطالعاتی علوم اسلامی در چهار سطح مختلف در گروه معارف اين دانشگاه خبر داد.
دکتر حسین مطیع در گفت‌وگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در اصفهان، از طراحی و تدوین سیر مطالعاتی علوم اسلامی به همت جمعي از محققان و اعضاي هيئت علمي گروه معارف اسلامي این دانشگاه خبر داد و گفت: این سیر مطالعاتی علوم اسلامی با توجه به ميزان اوقات فراغت علاقه مندان و نيز تعدد كتب پيرامون اين موضوع، در چهار سطح فشرده، مختصر، متوسط و مفصل طراحی شده است.
 
وی افزود: این سیر مطالعاتی با محوریت افکار و کتب شهید آيت الله مطهری، جوادی آملی، سبحانی، مصباح یزدی و ساير صاحب نظران علوم اسلامي، در مدت یک سال طراحی شده است.
 
مدير مركز معارف اسلامي دانشگاه صنعتي اصفهان با اشاره تأكيدات رهبر معظم انقلاب پيرامون كتاب و كتابخواني تصريح كرد: تدوين اين سير مطالعاتي در راستاي عمل به اين تأكيدات و نيز ايجاد بستر لازم به منظور بهره مندي مخاطبان با سلايق گوناگون از يك روند صحيح و منطقي جهت مطالعه در موضوعات مختلف علوم اسلامي انجام شده است.
 
مطيع در پایان مباحث اعتقادی، اخلاق و عرفان، فلسفه، اصول دین و خداشناسی، نبوت و امامت، قیامت و معاد، مسائل سیاسی اسلام، شرح زندگانی بزرگان دین و شناخت اهل بیت (ع) را از سرفصل هاي اين سير مطالعاتي برشمرد و گفت: موضوعاتي چون ازدواج، تریبت فرزند، شخصیت و حقوق زن، حقیقت وحی، معجزه، موضوع غیبت و انتظار فرج، غرب شناسی و آشنایی با جریان های فکری در قالب اين سیر مطالعاتي برای علاقه مندان ارائه شده است.