ارسال به دوستان ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 25819

اتحّاد نسبي

پيشنهادي براي انتخابات شوراي اسلامي شهر اصفهان

از آنجا که تعداد فهرستها و رقابت ميان اصول گرايان اصفهان و قائلين به گفتمان انقلاب اسلامي فزوني يافته است و همه عزيزان با دلسوزي و انشاءا... از روي احساس تکليف به صحنه آمده اند تافهرست خود را معرفي کنند

از آنجا که تعداد فهرستها و رقابت ميان اصول گرايان اصفهان و قائلين به گفتمان انقلاب اسلامي فزوني يافته است و همه عزيزان با دلسوزي و انشاءا... از روي احساس تکليف به صحنه آمده اند تافهرست خود را معرفي کنند، از طرفي هم تفرقه ميان نيروهاي ارزشي احتمال بروز خطراتي مثل سردرگمي مردم ولايت مدار، خرد شدن آراء اين عزيزان و در نتيجه ورود کانديداهاي اصلاح طلب، يا قبيله اي و يا منفرد ناشناخته را به شوراي شهر مي دهد، بزرگاني با استفاده از حسن سابقه و تجربه خود سعي در اجماع بين اين فهرستها دارند.

اما به نظر مي رسد آرزوي اجماع کامل و مطلق در شرايط کنوني واقع نما نبوده و تجربه تلخ ساليان قبل بوي تفرقه و ... را مي دهد. بنابراين پيشنهاد مي شود اصول گرايان با اجماع نسبي – و نه مطلق – وارد حوزه رقابت با يکديگر شوند:

به اين ترتيب که از ميان 21 کانديداي منتخب هر فهرست همگي بر 14 نفر اجماع نمايند و 3/1 باقيمانده يعني 7 نفر ديگر محل رقابت و اختلاف سليقه ها باشد، اين طرح محاسني دارد:

1- مردم عزيز شهر اصفهان با خيال راحت به 14 نفر اصولگرا رأي مي دهند و با اطمينان حداقل 3/2 شوراي شهر بعدي را به اصولگرايان متخصص و متعهد خواهند سپرد.

2- اين اجماع از بروز نزاع، جدال و تفرقه که باعث سستي و کدورت و ... مي شود جلوگيري خواهد کرد:  و لاتنازعوا فتفشلوا و تذهب ريحکم  (سوره انفال، آيه 75)

3- ميدان رقابت و اعمال سليقه در ميان هفت نفر باقيمانده فهرستهاي مختلف همچنان باز است و بعد از انتخابات وزن هر فهرست مشخص خواهد شد!

نحوه رسيدن به اين اجماع مي­تواند از مذاکره بين همه نمايندگان هر فهرست در يک جلسه عمومي (مثل کارگاه يک روزه) يا مسئولين هر تشکل و فهرست به صورت مذاکره نيمه خصوصي صورت گيرد و در نهايت همه با ائتلافي اخلاقي و حساب شده، از اين آزمون سربلند بيرون آيند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :