ارسال به دوستان ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 256096

اساتید دفاع مقدس سه نقش بسیار مهم در این بیانیه گام دوم دارند.

مدرس جنگ نرم سازمان بسیج اساتید استان اصفهان و هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان از دیرباز و بخصوص بعد از جریان مشروطه، آرزوی ایران دوستان و روشنفکران این بود که مانند کشور های پیشرفته ای مثل ژاپن قدرت برنامه ریزی و طراحی چشم انداز در ایران وجود داشته باشد.

به گزارش مدیرکانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد:  از دیرباز و بخصوص بعد از جریان مشروطه، آرزوی ایران دوستان و روشنفکران این بود که مانند کشور های پیشرفته ای مثل ژاپن قدرت برنامه ریزی و طراحی چشم انداز در ایران وجود داشته باشد. امروز می بینیم که با حضور و لطف وجود رهبر حکیم انقلاب این برنامه ریزی ها و چشم انداز ها با درایت ایشان محقق شده است.


مطیع با اشاره به اهمیت علم اظهار کرد: پیامبر گرامی اسلام فرمودند العلم السلطان. علم محض و دانش نظری باعث قدرت نمی شود. آنچه که در واژه سلطان مدنظر حضرت رسول است یعنی کاربردی کردن علم. وقتی علم کاربردی شد و کاربرد آن در تکنولوژی، صنعت، بهداشت و دیگر زمینه ها بروز پیدا کرد، تبدیل به قدرت می شود.

مطیع با اشاره به کشور های غربی افزود: قدرت کشور های غربی بر 3 عامل استوار است: زور نظامی و سیاسی که معمولا با کشتار نظامی و چپاول قدرت حاصل می شود. چپاول اقتصادی که سرمایه های یک کشور را به تاراج می برند. این دو عامل مورد قبول جمهوری اسلامی نیست. اما عامل سوم که ما نیز به عنوان عامل قدرت قبول داریم، علم و فناوری است.

 وی اظهار کرد: عامل مهم دیگری که جمهوری اسلامی و نظام مقدس انقلاب اسلامی از آن بهره می برد، عامل معنویت و  نفوذ بر دل هاست. عظمت و نفوذ امام راحل و مقام معظم رهبری در دل هم میهنان عامل مهم اقتدار جمهوری اسلامی است.


وی با اشاره به بیانیه ی گام دوم انقلاب اظهار کرد: اساتید دفاع مقدس سه نقش بسیار مهم در این بیانیه می توانند ایفا کنند. نقش اول این است که نقش محرک در جامعه داشته باشند. شما عزیزان باید به جوانان برای چهل ساله دوم انرژی دهید. نقش دوم شما، انتقال تجربیات چهل ساله اول به دوستان چهل ساله دوم است. موفقیت ها و پیشرفت ها و همچنین خطا هارا جهت موفقیت های بیشتر منتقل کنید و سومین نقش که رهبر معظم انقلاب هم تاکید دارند، تزریق اعتماد به نفس و امید به جوانان است.

وی همچنین از لیبرال ها، تکنوکرات ها و بروکرات ها به عنوان موانع انقلاب اسلامی نام برد و گفت: این انقلاب در سایه الطاف خداوند متعال از این موانع و دیگر موانع عبور کرده و خواهد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :