ارسال به دوستان ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 236936

حرف نزدن، بهتر از حرف اشتباه زدن است

حرف نزدن، بهتر از حرف اشتباه زدن است. صبر و پیروی از ولی فقیه تنها راه برون رفت از دوران «حیرت» است!
به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، دکتر حسین مطیع فعال فرهنگی و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان در تماس با پایگاه خبری ندای اصفهان از وضعیت حیرت زده امروز جامعه و نیروهای ارزشی سخن گفت و ضمن دعوت به صبر و پیروی از ولایت فقیه، نسبت به موضع گیری غلط افراد تذکر داد.

وی گفت: در دوران کنونی خودمان و در شرایط فعلی که هستیم به نظر بنده می شود اسمش را دوران «حیرت» گذاشت. در روایات داریم که «یَخرُجُ القائِمِ بَعدَ الغِیبه وَ الحِیرَه» یعنی حضرت بقیه الله (ع) بعد از یک غیبتی که خودشان دارند و حیرتی که مردم دارند قیام می کنند و ان شاءالله می آیند و ظهور می کنند.

وی افزود: این دوران فکر می کنم دوران حیرت است؛ یعنی یک نوع گیجی و یک نوع غبار آلود بودن فضا هست، افراد سردرگم هستند، تحیّر دارند و نمی دانند چکار کنند. رسانه های جدید هم کمک کردند که این حالت تشدید شود. حمله شیطان به باورها و رفتارهای ارزشی و دینی مردم زیاد شده است، خصوصاً آنجا که قرار است مردم و نیروهایی برای ولی خدا تربیت شوند، دشمن آنجا بیشتر سرمایه گذاری می کند و ما باید بیشتر آنجا را مراقب باشیم.

دکتر مطیع از وظایف ما و راه برون رفت از این دوران سخن گفت که اول از همه صبر و حلم، دوم بصیرت افزایی و سوم پیروی از نائب عام امام زمان (ع) است که همان ولی فقیه است و نسبت به لغزشگاه ها و آنجایی که آدم دقیقاً نمی داند اوضاع چقدر شفاف است باید پرهیز و احتیاط کرد.

این استاد دانشگاه در پایان تاکید کرد: گاه بهتر است در فضای غیرشفاف انسان کاری نکند و حرف نزدن بهتر از حرف اشتباه زدن است، موضع نگرفتن بهتر از موضع غلط گرفتن است، کاری نکردن بهتر از کار اشتباه کردن است. در اینجا باید مقداری به هم کمک کنیم تا ان شاءالله از این دوران بگذریم و دعای فرج که ان شاءالله که هرچه زودتر فرج منجی موعود حاصل بشود و همه ما به سلامت به ساحل امن ظهور برسیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :