ارسال به دوستان ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 223287

تکنو کرات ها مشکل بزرگ انقلاب و راه حل آن

متأسفانه در دهه دوم و با روی کارآمدن دولت سازندگی؛ تکنوکراتها برسرکار آمدند و همه رده های مدیریت میانی کشور و بزنگاهها و گرانیگاههای اقتصادی و ... را اشغال کردند.
بسم الله الرحمن الرحیم
مشکل اصلی انقلاب در این مرحله چیست؟ و راه حل آن کدام است؟
نخواهد رفت با دنیاپرستان        به یک جو آب ما زیباپرستان
مقدمه:
انقلاب پرشکوه ایران اسلامی در دهه پنجاه با چهار هدف آغاز شد و آن اهداف رسیدن به
1-    آزادی
2-    معنویت
3-    عقلانیت
4-    عدالت بود.
این انقلاب چهار دشمن نیز دارد که عبارتند از:
الف-    نرم افزاری (تحجر و لیبرالیسم)
ب-    سخت افزاری (تکنوکراتها و بروکراتها) که در این یادداشت فقط به یک گروه آن یعنی تکنوکراتها اشاره می شود.
آن چهار ارمان فطری انسان هم در شعارهای مردم هم در سخنان رهبران انقلاب به ویژه امام خمینی (ره) به وضوح محسوس بود و تا حدی نیز در دهه اول انقلاب دنبال شد. اما متأسفانه در دهه دوم و با روی کارآمدن دولت سازندگی؛ تکنوکراتها برسرکار آمدند و همه رده های مدیریت میانی کشور و بزنگاهها و گرانیگاههای  اقتصادی و ... را اشغال کردند، تکنوکراتهای دنیاطلب که معتقد به سیطره تکنولوژی می باشند نه به دنبال آزادی بودند (جز آزادی اقتصادی) نه به دنبال عدالت (معتقد به تقدم توسعه بر عدالت بودند) و نه به دنبال معنویت (فقط معنویت شخصی و سکولار را قبول داشتند) و نه به دنبال عقلانیت (جز عقلانیت ابزاری) این مسأله باعث شد که آن چهار عنصر طلایی به فراموشی سپرده شود و آنها با ادامه سیطره خود در دولتهای اصلاحات و ... تا به امروز نگذاشته اند بوی خوش آن چهار عطر روح نواز انقلاب به مشام جان مردم و خصوصاً نسلهای جدید  برسد - عناصری که هر یک به تنهایی می تواند منشاء انقلاب باشد - به طریق اولی مانع از گسترش انقلاب و پیامهای اصلی آن به کشورهای دیگر شوند.
مشکل دیگر، سنگرگرفتن تکنوکراتها پشت سر جناحهای چپ و راست و اصول گرا و اصلاح طلب و زدوبندهای مناسب با آنها و تعامل خصوصاًبا جناح اصلاح طلب برای حفظ قدرت بوده است.
تکنوکراتها در 28 سال گذشته حاکمان اصلی و دولت در سایه ایران بوده و هستند و بدون آنکه هزینه های انقلاب را تحمل کنند همیشه بهره وافی از انقلاب برده و هزاران بار بیش از سهم خود از انقلاب دوشیده و نوشیده اند؛ اختلاسها، دزدی ها، زدوبندها، رانت خواریها، حقوقهای نجومی، فسادهای مالی در بانکها ، بیمه ها، گمرکها، صندوقهای بازنشستگی و ... در نهایت به این گروه ختم می شود. مسابقه اشرافیت و تجمل در آنها به اوج رسیده است و البته با حفظ ظاهر منافقانه.
متأسفانه هزینه های انقلاب را نیروهای ارزشی، انقلابی، مسجدی، هیأتی، روحانی و بسیجی می دهند و سینه خود را  سپر کرده در جنگ سخت و نرم از انقلاب دفاع می کنند در حالی که قدرت ، ثروت، و مدیریتهای حساس کشور خصوصاً در سطوح میانی در دست نیروهای ارزشی نبوده و همه کار همین تکنوکراتهایی هستند که فقط در سایه ایستاده اند و از منافع انقلاب بهره می بردند بدون آنکه ذره ای به اهداف و مواردی مثل اقتصاد اسلامی، اقتصاد مقاومتی و ... ایمان داشته باشند.
 علت رشد سرطانی و اختاپوسی تکنوکراتها را در موارد زیر می توان یافت:
1- افزایش اختیارات رئیس جمهور و شهرداری ها در دهه 70
2-عدم شفافیت قانون و خلاء های آن
3- مخفی شدن در زیر سایه جناحهای سیاسی
4- تسلط در دولتهای سازندگی، اصلاحات و اعتدال
5- نفوذ در دولت دهم
6- عدم برخورد سیاسی و رسانه ای با منتقدان و پرهیز از خودنمایی
7- عدم حضور در صحنه های حساس و  هزینه ندادن در مواقع خطر برای انقلاب
8- ضعف قوای نظارتی
9-عدم بصیرت کافی نیروهای انقلاب و مشغول شدن به مسایل حاشیه ای به جای مشکلات اصلی
10- تشکیل مافیای ثروت و قدرت درهم تنیده و زدوبند با افراد ذی نفوذ
11-عدم توجه و حساسیت لازم به هشدارهای رهبر معظم انقلاب آیت ا... خامنه ای
12- ضعف رسانه های انقلاب در افشاگری این گروه
همه این موارد نشان می دهد که باید کشور را از دست تکنوکراتها نجات دارد تا هم انقلاب به مسیر اصلی خود بازگردد و هم بدبینی جوانان به انقلاب التیام یابد و با انقلاب همراه شوند.

راه حل چیست؟
راه حل پیشنهادی این نوشتار آن است که با تربیت مدیران جهادی انقلابی با توان تشکیلاتی بالا، کم کم مدیریتهای میانی از لوث وجود آنها پاک شده و در اختیار مدیران انقلابی قرار گیرد و لازمه آن تربیت چنین مدیرانی است، قالب پیشنهادی می تواند به صورت ایجاد یک بنیاد خیریه یا تغییر کاربری یک بنیاد خیریه با دو هدف باشد:
1-    تربیت مدیر جهادی و انقلابی با روحیه کار تشکیلاتی
2-    کمک رسانی به محرومین و مستعفین
که البته هدف اصلی هدف اول بوده و هدف دوم به صورت فرعی می باشد این خیریه می تواند با کمک گرفتن از نهادهای انقلابی - که به تفکر ما می توانیم اعتقاددارند-بهترین نقش را برای پرکردن این خلاء مهم نظام صورت دهد تا انشاء الله بوی خوش عدالت و معنویت و عقلانیت و آزادی و میهن اسلامی و منطقه گسترده گردد و زمینه حضور حضرت بقیه الله عج فراهم گردد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :