عبارت مورد جستجو   :  
  133رکورد در مدت زمان 0.046ثانیه
  نشست بصیرت افزایی ویژه حماسه ۹ دی به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه
  به مناسبت سالروز 9 دی ماه، روز بصیرت، جلسه ای با حضور دکتر حسین مطیع، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان و مدرس جنگ نرم سازمان بسیج اساتید استان اصفهان در روز چهارشنبه 12 دی ماه برگزار گردید.
  17 دی 1397 5:30
  ناگفته هایی از فتنه 88 و حماسه 9 دی
  لینک برنامه تلویزیونی گفتگ.ی هفته با موضوع حماسه 9 دی
  9 دی 1397 1:24
  غلبه بر درد و رنج در گرو هدفمند ساختن آن است
  درد و رنج انسان را آگاه و هوشیار می سازد
  3 دی 1397 14:21
  دردودلی با روحانیون دانشگاهی
  به بهانه27 آذر سالروز وحدت حوزه ودانشگاه /فقط روحانیون دانشگاهی واساتید معارف بخوانند!
  19 آذر 1397 0:55
  مثلث شریعتی مربع شده
  مرحوم دکتر شریعتی سه عامل را برای انحراف جوامع در طول تاریخ برمی شمارد. او معتقد بود سه عامل دست به دست هم داده و مثلث بدبختی بشریت را در طول تاریخ تکمیل کرده اند، این عوامل همانهایی بودند که بوسیله آنها ظلم و فساد و تباهی گسترش می یافت و بشریت را به بیگاری , مسخ و نکبت می کشاند این مثلث مشهور عبارت بود از : زر، زور، تزویر
  19 آذر 1397 23:47
  خلود در عذاب (با مروری بر دیدگاه صدرالمتالهین)
  از موضوعات مهم در مساله معاد، خلود کفار در جهنم با توجه به رحمت بی پایان الاهی است که از یک سو ظاهر آیات قرآن و روایات بر آن تصریح دارند و از سوی دیگر، ادله عقلی و مکاشفات عرفانی، ایده هایی دیگری را مطرح می کنند. در این مقاله، بعد از طرح اهم دلایل مخالفان و موافقان خواهیم دید که صدرالمتالهین دیدگاه خود را با طرح نظریه تغییر سرشت نوعی کافران، به سوی جمع نظرات ملهم از قرآن، برهان و عرفان معطوف کرده است. او در پایان با یک مکاشفه عرفانی اندکی به دیدگاه اهل خلود متمایل شده است؛ لیکن به نظر می رسد هم راه عقل و هم راه عرفان در این زمینه، امکان حل مشکل را ندارند و تنها باید با تمسک به آیات و روایات مساله را حل کرد.
  29 آبان 1397 2:10
  روش شناسی حل مسئله انتظار بشر از دین
  یکی از مشکلات مبحث انتظار بشر از دین در کشور ما عدم تحریر محل نزاع و نپرداختن به راهکارهاست. از آنجا که شیوه و چگونگی یافتن پرسش مهم تر از پاسخ به آن است این مقاله می کوشد تا با نقد دو راهکاری که برای حل این مسئله (راهکار برون دینی و راهکار درون دینی) مطرح شده, خود راهکار سوم و جدیدی را پیشنهاد دهد. روش حل سوم مبتنی بر تقسیم انتظارات بشر به اولیه (برون دینی، پیشینی و گزارشگرانه) و ثانویه (درون دینی، پسینی. اصلاح گرانه) می باشد. به نظر نویسنده این راهکار کلیدی برای فیصله دادن به پاره ای از نزاع ها در این موضوع می باشد. در پایان با ارائه دو جدول به تفکیک دیدگاه های پژوهشگران ایرانی و غیرایرانی در موضوع فوق بر حسب ملاک مذکور طبقه بندی می شود.
  29 آبان 1397 1:45
  نگاهی دیگر به اسراء و معراج پیامبر اعظم (ص)
  در مورد معراج پیامبر(ص)، دیدگاهها و نظرات مختلفی بیان شده و ابهامات و سوالات مختلفی باقی مانده است...
  28 آبان 1397 12:58
  تقیه و نقش آن در انسجام اسلامی
  یکی از احکام اسلامی که به عنوان راهکار عقلانی و خرد پسند، مورد تأیید و توجه قرار گرفته است، «تقیه» می باشد.
  15 آبان 1397 11:27
  اربعین تمرین عبور از حصار مدرنیته و پست مدرنیسم است
  عضو هیئت علمی گروه معارف دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: راهپیمایان اربعین برای عبور از حصار مدرنیته و پست مدرنیسم تلاش کرده و داشتن یک زندگی زیبا و اخلاقی را تمرین می کنند.
  13 آبان 1397 9:36
  • تعداد رکوردها : 133