نفوذ در نخبگان جامعه

  من به اندازه انگشتانم، در ایران کسانی را نمی شناسم که به معنای واقعی، تولید فکر کنند.

  1397/1/21

  حرف نزدن، بهتر از حرف اشتباه زدن است

  حرف نزدن، بهتر از حرف اشتباه زدن است. صبر و پیروی از ولی فقیه تنها راه برون رفت از دوران «حیرت» است!

  1397/1/21

  اسلام، تکلیف را مقدم بر حق می داند

  دکتر حسین مطیع با بیان اینکه در تفکر اومانیستی، حق مقدم بر تکلیف است؛ اما ما تکلیف را بر حق مقدم می دانیم، گفت: البته حق و تکلیف به هم وابسته هستند، یعنی هرجا حقی است، تکلیف هم وجود دارد و هرجا تکلف باشد، حق نیز خواهد بود.

  1396/12/10

  راهکارهای دین برای درمان افسردگی

  استاد معارف اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: در دین هم راهکارهای معنوی همچون مناجات با خدا و هم عوامل مادی برای درمان و رفع افسردگی توصیه شده است.

  1396/12/10

  مرگ اندیشی یعنی آماده شدن برای مُردن/ انسان مرگ اندیش، امیر شهوتش می شود

  عضو هیئت علمی گروه معارف دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: مرگ اندیشی یعنی آدمی آماده مردن باشد و هر لحظه و بدون اعتراض آماده پیاده شدن از قطار زندگی باشد.

  1396/12/10

  كتاب انديشه اسلامي 2 با رويكرد نيازمحور منتشر شد

  به گفته نويسنده، بعد از استقبال خوبي كه از جلد اول به عمل آمد، برآن شديم تا با الهام از پرسشهاي پرشمار دانشجويان ايراني در موضوعات نبوت، امامت، ولايت فقيه . اين كتاب سامان يابد و پاسخگوي سوالات و شبهات دانشجويان در موارد فوق باشد.

  1396/12/10

  مثلث شريعتي مربع شده!

  مرحوم دكتر شريعتي سه عامل را براي انحراف جوامع در طول تاريخ برمي شمارد. او معتقد بود سه عامل دست به دست هم داده و مثلث بدبختي بشريت را در طول تاريخ تكميل كرده اند.

  1396/8/14

  تکنو کرات ها مشکل بزرگ انقلاب و راه حل آن

  متأسفانه در دهه دوم و با روی کارآمدن دولت سازندگی؛ تکنوکراتها برسرکار آمدند و همه رده های مدیریت میانی کشور و بزنگاهها و گرانیگاههای اقتصادی و ... را اشغال کردند.

  1396/7/30

  رابطه دین و فناوری

  کتاب «رابطه دین و فناوری» محصول چندین سال پژوهش نویسنده درباره مسأله رابطه دین و فناوری (تکنولوژی) است که از رهنمایی دکتر مهدی گلشنی و حجت الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه نیز بهره برده است.

  1396/7/26

  مشکل ما با دروس دانشگاه صنعتی چیست؟

  گاهی به مزاح و از روی کنایه به دانشجویان رشته های فنی و پزشکی می گویم خوشا به حال آن دسته از شما که درس می خوانید ولی عمق و کنه آن را نفهمیده پاس می کنید و فارغ التحصیل می شوید!

  1395/12/14

  • تعداد رکوردها : 88