آیا انتخابات یک پدیده اسلامی است (پرانتز باز 4)

  در کشورهای جهان هم اکنون رایج است که برای بعضی از مناصب و مسئولیتها با مراجعه به آرای عمومی از شیوه ای به اسم انتخابات استفاده می کنند. نگاهی به تاریخ انبیاء و امامان، که دارای منصب حکومتی بودند نشان نمی دهد که هیچ یک از آن بزرگان برای موردی از پدیده انتخابات استفاده کرده باشند.

  1397/10/17

  چرخش بزرگ تاریخ انقلاب 1

  تصور کنید که به شما خبری می رسد که یک نفر گردش فکری کرده و مواضع او عوض شده شاید خیلی تعجب نکنید، طبیعی است و زیاد این اتفاق در طول تاریخ افتاده است.

  1397/10/17

  معایب بانکداری در جهان امروز

  یکی از شاخصه های اقتصاد سالم، توجه به نظام گردش پولی در ایران و جهان است اما از آنجا که بانک مهم ترین دستگاه گردش پول در جهان امروز است، باید به نقد آن پرداخت.

  1397/10/17

  نشست بصیرت افزایی ویژه حماسه ۹ دی به همت کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه

  به مناسبت سالروز 9 دی ماه، روز بصیرت، جلسه ای با حضور دکتر حسین مطیع، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان و مدرس جنگ نرم سازمان بسیج اساتید استان اصفهان در روز چهارشنبه 12 دی ماه برگزار گردید.

  1397/10/17

  معرفی ستون پرانتز باز

  پرانتز باز بر آن است تا افکار خام و ابتدایی نویسنده در موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و اقتصادی را در معرض دید و نظر مخاطبان محترم بگذارد.

  1397/10/17

  ناگفته هایی از فتنه 88 و حماسه 9 دی

  لینک برنامه تلویزیونی گفتگ.ی هفته با موضوع حماسه 9 دی

  1397/10/9

  غلبه بر درد و رنج در گرو هدفمند ساختن آن است

  درد و رنج انسان را آگاه و هوشیار می سازد

  1397/10/3

  مثلث شریعتی مربع شده

  مرحوم دكتر شريعتي سه عامل را براي انحراف جوامع در طول تاريخ برمي شمارد. او معتقد بود سه عامل دست به دست هم داده و مثلث بدبختي بشريت را در طول تاريخ تكميل كرده اند، اين عوامل همانهايي بودند كه بوسيله آنها ظلم و فساد و تباهي گسترش مي يافت و بشريت را به بيگاري , مسخ و نكبت مي كشاند اين مثلث مشهور عبارت بود از : زر، زور، تزوير

  1397/9/19

  دردودلی با روحانیون دانشگاهی

  به بهانه27 آذر سالروز وحدت حوزه ودانشگاه /فقط روحانیون دانشگاهی واساتید معارف بخوانند!

  1397/9/19

  خلود در عذاب (با مروري بر ديدگاه صدرالمتالهين)

  از موضوعات مهم در مساله معاد، خلود كفار در جهنم با توجه به رحمت بي پايان الاهي است كه از يك سو ظاهر آيات قرآن و روايات بر آن تصريح دارند و از سوي ديگر، ادله عقلي و مكاشفات عرفاني، ايده هايي ديگري را مطرح مي كنند. در اين مقاله، بعد از طرح اهم دلايل مخالفان و موافقان خواهيم ديد كه صدرالمتالهين ديدگاه خود را با طرح نظريه تغيير سرشت نوعي كافران، به سوي جمع نظرات ملهم از قرآن، برهان و عرفان معطوف كرده است. او در پايان با يك مكاشفه عرفاني اندكي به ديدگاه اهل خلود متمايل شده است؛ ليكن به نظر مي رسد هم راه عقل و هم راه عرفان در اين زمينه، امكان حل مشكل را ندارند و تنها بايد با تمسك به آيات و روايات مساله را حل كرد.

  1397/8/29

  • تعداد رکوردها : 84