عبارت مورد جستجو   :  
  138رکورد در مدت زمان 0.015ثانیه
  طرح آشنایی با امام حسین (قسمت اول)
  حسین (ع) در سوم شعبان سال چهارم هجری (625 میلادی) در مدینه، در یکی از شهرهای حجاز (عربستان سعودی امروز) به دنیا آمد، پدر او امیرالمؤمنین علی (ع) امام اول شیعیان و مادر او حضرت فاطمه زهرا (ص) دختر رسول الله حضرت محمد (ص) است.. لقب او سیدالشهدا و کنیه او ابوعبدالله است. حسین بن علی حدود شش سال از زندگی خود را در دوران رسول الله (ص) گذرانید و رسول الله علاقه فراوانی به او داشت. ...
  9 آبان 1393 21:45
  معرفی طرح آشنایی با امام حسین (ع)
  برای آشنایی همه مردم جهان – خصوصاً دانشگاهیان - جمعی از اعضاء هیأت علمی کشور بر آن شدند تا با ارسال ایمیلهایی به همه کسانی که با آنها در خارج از کشور ارتباط علمی و فرهنگی دارند، امام حسین (ع) را لااقل در مرحله اول به صورت ظاهری به آنان معرفی کنند. هدف از این جریان که انشاء ا.... فراگیر خواهد شد معرفی وجود مقدس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به غیر مسلمانان در اقصی نقاط عالم است
  9 آبان 1393 21:33
  سید شهید نشد تا شهید بماند
  به گزارش مهران آن لاین: پنجمین سالگرد استاد شهید سید مهران حریرچیان پنج شنبه شب در حسینیه پانزده خرداد با حضور دوستان و همکاران و شاگردان وی برگزار شد. در این مراسم دکتر حسین مطیع از شاگردان و ارادتمندان وی سخنران جلسه بود.
  3 آبان 1393 20:19
  الان چگونه می توان حریرچیان بود؟
  سخنرانی دکتر مطیع در پنجمین سالگرد عروج ملکوتی مهندس سید مهران حریرچیان
  26 مهر 1393 10:0
  نقش و کارکرد فلسفه در فهم معارف دین - مصاحبه با استاد عبودیت
  مصاحبه هفته نامه عهد با استاد عبودیت پیرامون نقش و کارکرد فلسفه در فهم معارف دین
  13 مهر 1393 18:16
  نهادهای فرهنگی چطور می توانند معادباوری را نهادینه نمایند
  معاد باوری یک اعتقادی است که تنها در ادیان ابراهیمی موجود است و ما در ادیان غیرابراهیمی مسأله معاد را به این شکل نداریم، به اضافه اینکه بعضی از مردم ملحد هستند و هیچ دینی را قبول ندارند آن ها نیز به طور طبیعی معاد را قبول ندارند، اما در ادیان ابراهیمی مسأله معاد به خوبی روشن شده و در بعضی از اینها مسائل به صورت جزئی و ریز آورده شده است.
  13 مهر 1393 18:9
  متن مناظره دکتر حسین مطیع
  به گزارش خبرگزاری مهران آن لاین: بینش مطهر دوره ای است که برای شناخت بیشتر عموم جامعه چند سالی است در شهر اصفهان برگزار می گردد، این دوره که در شهریورماه معرفت پژوهان جدیدی را به مجموعه خود اضافه کرده بود، در همایشی مناظره ای دوره جدید خود را آغاز نمود. این مناظره که با حضور دکتر حسین مطیع، استادیار دانشگاه صنعتی اصفهان و دکتر مهدی نصیری از فعالان عرصه مطبوعات می باشد با موضوع ما و تمدن غرب؛ رفیق، رقیب یا دشمن انجام شد آنچه می خوانید خلاصه و اصل مناظره انجام شده می باشد.
  9 مهر 1393 11:8
  گفتگوی صاحب نیوز با دکتر حسین مطیع
  هزینه های در خط امام بودن بیشتر شده است/ فتح الفتوح خمینی پرورش جوانان خداجوی است/ راضی نگه داشتن همه یک مغلطه است بعضی ها در حوزه اندیشه آب آلوده را خوردند و سکولار و برخی هم لائیک شدند. عده ای هم لیبرال شدند. بعضی ها دچار آلودگی های اخلاقی و لغزشهای رفتاری پنهان بودند. برخی دچار آلودگی خانوادگی شدند...
  19 خرداد 1393 2:1
  انتخاب مقاله دکتر مطیع در همایش ملی فرهنگ و تکنولوژی
  در اختتامیه همایش ملی فرهنگ و تکنولوژی، 5 مقاله برتر معرفی شد که مقاله دکتر حسین مطیع با عنوان «نقد دینی مبانی و پیش فرضهای فناوری» از آن جمله بود.
  11 خرداد 1393 0:0
  انتخاب مرکز معارف اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان مرکز برتر در میان دانشگاههای دولتی کشور
  مرکز معارف اسلامی و ادبیات فارسی دانشگاه صنعتی اصفهان براساس ارزیابی انجام گرفته در سال تحصیلی 92-91 در میان دانشگاههای دولتی کشور توانست در میان سه دانشگاه برتر باشد.
  9 خرداد 1393 10:48
  • تعداد رکوردها : 138