شبکه انديشمندان قم

  و خدایی که تو را می خواهد

  یکی از اشکالات بندگان خداوند غفلت است و یکی از غفلت ها، فراموش محبتی است که خدا به بندگان خود دارد.

  1395/1/28

  معایب بانکداری در جهان امروز(پرانتز باز5

  یکی از شاخصه های اقتصاد سالم، توجه به نظام گردش پولی در ایران و جهان است اما از آنجا که بانک مهم ترین دستگاه گردش پول در جهان امروز است، باید به نقد آن پرداخت.

  1395/1/22

  آیا انتخابات یک پدیده اسلامی است (پرانتز باز 4

  در کشورهای جهان هم اکنون رایج است که برای بعضی از مناصب و مسئولیتها با مراجعه به آرای عمومی از شیوه ای به اسم انتخابات استفاده می کنند. نگاهی به تاریخ انبیاء و امامان، که دارای منصب حکومتی بودند نشان نمی دهد که هیچ یک از آن بزرگان برای موردی از پدیده انتخابات استفاده کرده باشند.

  1395/1/18

  تغییر در آرایش جناح های سیاسی در ایران آینده(پرانتز باز 2

  آرایش جناح های سیاسی در ایران میرود تا دستخوش تغییرات اساسی و فراگیری شود.

  1395/1/16

  معرفی ستون پرانتز باز

  پرانتز باز بر آن است تا افکار خام و ابتدایی نویسنده در موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و اقتصادی را در معرض دید و نظر مخاطبان محترم بگذارد.

  1395/1/16

  آیا انتخاب رئیس دانشگاه، دموکراتیک است؟(پرانتز باز 1

  یکی از موضوعات مورد بحث امروز در فضای دانشگاهها که آغاز آن از سالها پیش مطرح شده بود، طرح انتخاباتی شدن رئیس دانشگاه است.

  1395/1/16

  آیا تأسیس دانشگاه صنعتی اشتباه بوده است؟(پرانتز باز3

  یکی از انتقاداتی که به بزرگ مرد ایران مرحوم امیرکبیر گرفته می شود این است که وی به جای وارد کردن مدرنیسم به ایران مدرنیته را آورد.

  1395/1/16

  تمدن سازی نیازمند کار ایجابی است

  اولین جلسه از سلسله کرسی های ارائه اندیشه با عنوان «موانع وحدت در جامعه شیعی» با حضور پژوهشگر جوان، مهدی مسائلی و حسین مطیع، استاد و پژوهشگر دانشگاه صنعتی اصفهان به همت موسسه پژوهشی فرهنگی راز در خانه هنرمندان اصفهان برگزار گردید.

  1394/11/6

  عرفان های کاذب و نوظهور" گرداب بلعیدن معنویت در هزاره سوم

  اگر عرفانی مبتنی بر این سه منبع بود ،عرفان اصیل و قابل استناد است ، اما اگر بر پایه ی این سه منیع شکل نگرفته بود و بر اساس خیال ، وهم و توهم و ... ایجاد شده بود ، عرفان دروغین ، کاذب یا غیر اصیل نامیده می شود .

  1394/10/15

  چهل گام با مهران

  زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست؛با اقتدا به مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای بر آن شدیم تا برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره استاد شهید سید مهران حریرچیان، در آستانه سالگرد عروج آسمانی اش، گام به گام با زندگی شهیدگونه او همراه شویم باشد که اندکی از راه آسمانی شدن را طی نماییم.

  1394/4/29

  • تعداد رکوردها : 77